15 Ağustos 2007

Dev örümcekleri de unutmamalıİstanbul'da büyüyen ben Japonya'da olur olmaz yerlerde yazın bitiveren dev örümcekleri görünce çok şaşımıştım. Bildiğim kadarıyla zehirli değil bunlar, ama korkunç. Resimdeki yaratık bacak ucundan 8 cm falan var.

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Ne güzel yemyeşil bir yer gördüğüm kadarıyla. Burada ormanları yakıyorlar villa yapabilsinler diye.
TanAkaN

Adsız dedi ki...

hah işte tam japonya'ya gelmeye karar vermiştim ki..şu resmi gördüm..o ne yahu..cık cık cık..

Adsız dedi ki...

Sorma sorma.Dün akşam balkonda akşam yemeğinden sonra balkonun pervazına beş ya da altı cm boyunda bir peygamber devesi ya da ( praying mantis)kondu yaklaşık bir saat onunla ilgilendim. İnanılmaz bir hayvan. Eğer hızlı hareket edersen kafasını sana döndürüp bakıyor. Vaktim olsa besliyecektim. İnternetten zamanında araştırmıştım bu böcek bazen o kadar büyüyor ki kuş, kertenkele bile yakalayıp yiyebiliyor. Evde planetaryum gibi yerlerde beslenebilir. Renkleri müthiş olanlarına rastladım. Hani Japonya da olsam bir fotoğraf makinesiyle makro fotoğraf yarışmalarına katılırdım o örümcekle yani. Birinci olamasam da Dünya 2.liği de yeter ;-))

TanAkaN

Adsız dedi ki...

Planetaryum demişim yanlışlıkla paludaryum diyecektim. Tabii bi böcek için bi tane gözlemevi kurmak ta isteyebilirsiniz :)) orasına karışmam.
TanAkaN